Podpisanie umowy na remont budynku Domy Pomocy Społecznej w Kraśniku

Na zdjęciu od lewej Dyrektor DPS w Kraśniku Katarzyna Skorupa, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu dzisiejszym 22 maja br. zawarta została umowa pomiędzy Starostwem Powiatowym w Kraśniku, a Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie na remont budynku Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku.

W spotkaniu udział wzięli Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie Małgorzatę Romanko, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Andrzej Cieśla , Skarbnik Powiatu Iwona Szymańska oraz Dyrektor DPS w Kraśniku Katarzyna Skorupa.

W wyniku projektu, którego koszt wyniesie 600 000,00 zł wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zostaną pomieszczenia mieszkalne tj. remont 35 pokoi mieszkalnych ,montaż platformy dla osób niepełnosprawnych , remont łazienki na parterze , remont stołówki oraz korytarza w piwnicy, remont pralni, kuchni, korytarza przy świetlicy, świetlicy, schodów przy kaplicy, kaplicy , a także wymiana instalacji elektrycznej wraz z wymianą sygnalizacji alarmowo- przyzywowej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wysokość dofinansowania ze środków PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) wynosi 300 000,00 zł.

AW

Opublikowano: 22 maja 2020 09:48