Sadzimy dęby na pamiątkę ważnych wydarzeń

Na zdjęciu Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Przewodniczący Rady Po (link otworzy duże zdjęcie)

W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II przy Starostwie Powiatowym w Kraśniku został posadzony dąb. Tym aktem Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel, Wicestarosta Kraśnicki Andrzej Cieśla i członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Roman Bijak dali szczególny wyraz czci i kultu Wielkiemu Synowi Narodu Polskiego Św. Janowi Pawłowi II na Jego wieczną chwałę.

Z wdzięcznością wspominamy życie i dzieło Karola Wojtyły. Uczył on nas głębokiej wiary, miłości do Boga oraz do bliźniego. Zawsze podkreślał, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. On sam dzielił się sobą, pielgrzymując po całym świecie. Posadzenie dębu jest wyrazem oddania czci i szacunku dla Wielkiego Polaka. Świadectwo pamięci dla współczesnych i przyszłych pokoleń.

AW

Opublikowano: 18 maja 2020 12:27