Przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku powstanie nowoczesne i bezpieczne boisko wielofunkcyjne

Teren budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZS nr 3 w Kraśniku. (link otworzy duże zdjęcie)

Dzięki dofinansowaniu  z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach programu „ Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019”  powstanie boisko wielofunkcyjne.

Nowoczesne boisko będzie wyposażone w bieżnie, dwa korty tenisowe, 4- torową bieżnie okrężną o dł. 300 m, 4 torową bieżnię  prostą o długości 120 m, stanowiącej przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej, skoczni do skoku w dal, skoczni do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą.
Będzie pokryte nawierzchnią sportową poliuretanowo-gumową.

Boiska będą ogólnodostępne, dzięki czemu poza lekcjami w-f, czy zajęciami pozalekcyjnymi korzystać z niech będą mogli wszyscy chętni mieszkańcy powiatu.
Wykonawcą inwestycji została firma Multisport.

Całkowita wartość projektu to 2,169 429 zł

Bardzo ważne jest, że powstanie profesjonalna, okrężna bieżnia i dwa nowoczesne korty tenisowe. Jest to inwestycja bardzo oczekiwana, z której będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu. Chcemy, by na wrzesień boisko było już otwarte” - podkreśla starosta Andrzej Rolla.

AW

Opublikowano: 05 maja 2020 12:33