4 maja obchodzimy Dzień Strażaka

Grafika Dzień Strażaka (link otworzy duże zdjęcie)

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzimy 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana patrona strażaków . W Polsce, ten dzień obchodzony jest od 2003 roku, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń służbę. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie.

Z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym oraz prywatnym, dużo zdrowia dla Was oraz Waszych rodzin. Składamy również serdeczne podziękowania za Wasz trud, poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza służba, a także zaangażowanie. Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej. Niech służba drugiemu człowiekowi będzie powodem do osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

AW

Opublikowano: 04 maja 2020 10:43