Święto Konstytucji 3 maja

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla składający wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskie (link otworzy duże zdjęcie)

Minęło 229 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rokrocznie obchodziliśmy to ważne dla Polaków święto w sposób uroczysty. Niestety w tym roku było nieco inaczej. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP w Kraśniku.

Po nabożeństwie poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, przedstawiciele władz samorządowych Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Roman Bijak, Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, radni powiatowi oraz miejscy, członkowie kilku organizacji i zakładów pracy m.in. FŁT Kraśnik przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego złożyć wiązanki kwiatów. Przed uroczystościami 3 Majowe święto upamiętnił pod pomnikiem Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Delegacja Zarządu Powiatu w osobach Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, członkowie Zarządu Powiatu w Kraśniku Roman Bijak i Grzegorz Przywara zapaliła także znicz pod pomnikiem upamiętniającym Ofiary Katastrofy Smoleńskiej w Kraśniku.

AW

Opublikowano: 04 maja 2020 08:43