Zbliża się Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

(link otworzy duże zdjęcie)

Zbliża się Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, nie będzie jednak obchodzone jak zwykle.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski, Dyrektor Ośrodka Kultury w Urzędowie Teresa Kaźmierak serdecznie zapraszają na Święto Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 11.30 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Urzędowie. W kościele będzie mogło przebywać maksymalnie 30 osób. Pozostali mogą uczestniczyć w nabożeństwie na placu przed kościołem, zachowując zasady bezpieczeństwa i zalecane odstępy.

Następnie o godzinie 12.30 planowane jest złożenie wiązanek pod pomnikami: Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, Anioła Wolności oraz na mogile Legionistów. Delegacje wieńcowe przejadą zaprzęgami konnymi Stowarzyszenia Miłośników Koni „Podkowa” w Urzędowie. Wartę honorową przy pomnikach będzie pełnić Grupa Historyczna LEGUN.

W związku z zakazem zgromadzeń prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między uczestnikami oraz osobami składającymi wiązanki.

Zachęcamy mieszkańców do wywieszenia flag na balkonach i przy posesjach.

AW

3_maja_2020_sredni.jpg