Nowe terminy egzaminów maturalnego i ósmoklasisty

Grafika nowe terminy egzaminu maturalnego i ósmoklasisty (link otworzy duże zdjęcie)

Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Zaplanowane egzaminy odbędą się przy zachowaniu rygorów bezpieczeństwa.

Przedłużone zostanie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br.

Wszystkie terminy będą zależały od utrzymania przez nas dyscypliny sanitarnej.
Przedłużone zostaj zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz szkół i uczelni.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi terminami egzaminów maturalnego i ósmoklasisty.

Egzamin maturalny
Termin: 8-29 czerwca

W tym roku nie będzie ustnego egzaminu maturalnego. Dodatkowy egzamin maturalny powinien odbyć się na początku lipca. Wyniki matury będą podane do ok. 11 sierpnia br. Osoby, które chciałyby poprawiać egzamin maturalny, mogłyby to zrobić na początku września.

Termin: 16-18 czerwca

Planowane jest, że egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich.
Egzamin zawodowy i potwierdzający kwalifikacje w zawodzie
Formuła (podstawa programowa) 2012 i 2017: 22 czerwca - 9 lipca
Formuła (podstawa programowa) 2019: 17-28 sierpnia

Przedłużenie zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków
Termin: 24 maja

Do tego czasu uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej.
W niedługim terminie podane zostaną informacje dotyczące ewentualnej możliwości prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Fot. Kancelaria Premiera
Więcej informacji dostępnych na stronie: https://tinyurl.com/NoweTerminy

AW

Opublikowano: 28 kwietnia 2020 13:07