Pomoc w zdalnej nauce

Na zdjęciu od lewej Dyrektor ZS nr 1 w Kraśniku Piotr Miecznikowski, Dyrektor ZS nr 3 w Kraśniku Aneta (link otworzy duże zdjęcie)

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla przekazał nieodpłatnie sprzęt komputerowy na rzecz szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kraśnicki. Ostatecznym beneficjentem sprzętu zostaną uczniowie, którzy nie mają możliwości nauki zdalnej w warunkach domowych, w obliczu aktualnej sytuacji.

Chcąc zapewnić naszym uczniom niezbędny sprzęt, Starostwo Powiatowe w Kraśniku złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Centrum Polskich Projektów Cyfrowych programu pn. „Zdalna Szkoła”– wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach dla szkół i placówek oświatowych z przeznaczeniem na realizację zdalnego nauczania. W ramach tego konkursu kwota przydzielona do dofinansowania dla Powiatu Kraśnickiego to 100 000 zł.

Sprzęt komputerowy o wartości 99,951 zł jest własnością Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zakup był możliwy dzięki programowi z Ministerstwa Cyfryzacji. Projekt umożliwił samorządom zakup sprzętu komputerowego do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniem koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło wprowadzenia nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Niestety wielu z uczniów nie posiada sprzętu komputerowego bądź dostępu do internetu.

Oznaczenie projektu

Wsparciem objęte zostały:
Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku 10 sztuk (9 sztuk zakupionych w ramach projektu)
Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku  8 sztuk
Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku 10 sztuk