Tablety dla uczniów z Powiatu Kraśnickiego, już przekazane dla szkół

(link otworzy duże zdjęcie)

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Jedną z nich jest edukacja. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie ruszyła akcja wydawania sprzętu komputerowego dla uczniów wykluczonych cyfrowo. A wszystko w ramach akcji Zarządu Województwa Lubelskiego pod hasłem: „Lubelskie Wspiera Uczniów”.Wydawanie sprzętu samorządom, aby te przekazały je szkołom już się rozpoczęło.

Dziś, 22 kwietnia 2020 r. Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, przekazał tablety dla Dyrektorów szkół, będących jednostkami Powiatu Kraśnickiego. Tafią one do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu powiatu, którzy napotykają trudności w realizacji programu dydaktycznego. Dzięki temu, dajemy uczniom narzędzia do nauki, wyrównując tym samym ich szanse.
Z pomocy skorzystają wykluczeni cyfrowo, czyli w tym przypadku najbardziej potrzebujący. Co ważne, tablety będą wyposażone w kompletne oprogramowanie oraz bezpłatny dostęp do Internetu na okres 3 miesięcy, czyli do zakończenia roku szkolnego.

Tablety zostały przekazane dla
1. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu 9 szt
2. Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Orląt Lwowskich w Urzędowie 5 szt
3. Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku 18 szt
4. Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku 22 szt
5. Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku 7 szt
Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt zostanie efektywnie wykorzystany przez uczniów, a ich oceny na zakończenie roku będą powodem do dumy i satysfakcji.

AW

Opublikowano: 22 kwietnia 2020 13:52