Podopieczni i pracownicy domów pomocy społecznej nie zostaną bez pomocy

Na zdjęciu Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku Katarzyna Skorupa i pracownica dps-u oraz Staros (link otworzy duże zdjęcie)

Z inicjatywy Starosty Kraśnickiego Andrzeja Rolli i Wicestarosty Kraśnickiego Andrzeja Cieśli  do domów pomocy społecznych z terenu Powiatu Kraśnickiego trafiły środki ochrony osobistej w postaci rękawice jednorazowe 2 000 szt., przyłbice ochronne 10 szt., fartuchy jednorazowe 100 szt., płyn do dezynfekcji rąk 190 litrów.

Środki jakie pozyskano z Agencji Rezerw Materiałowych dla DPS-ów z terenu powiatu kraśnickiego to 4 450 szt. maseczek jednorazowych; 3 800 rękawiczek jednorazowych; 85 litrów środka do dezynfekcji rąk, 425 sztuk przyłbic ochronnych.

Środki zostały przekazane dla DPS Popkowice, DPS Kraśnik, DPS Gościeradów.

Cały czas pozyskiwane są niezbędne środki ochrony osobistej, aby zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym jak i samym pracownikom. Aktualnie zamówiono 1 000 szt. maseczek jednorazowych; 3 000 rękawiczek jednorazowych; 30 sztuk przyłbic ochronnych oraz 100 fartuchów ochronnych.

AW

Opublikowano: 22 kwietnia 2020 12:25