77. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Grafika 77. ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM (link otworzy duże zdjęcie)

77 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., bojownicy z Żydowskiego Związku Wojskowego i Żydowskiej Organizacji Bojowej stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta.

Symbolem Powstania w Getcie Warszawskim był żonkil – kwiat, którego płatki układają się w kształt sześcioramiennej gwiazdy. W każdą rocznicę żydowskiego zrywu żonkile kładł pod pomnikiem Bohaterów Getta ostatni dowódca powstania – Marek Edelman.

AW

Opublikowano: 19 kwietnia 2020 14:24