Grafika Tarcza Antykryzysowa (link otworzy duże zdjęcie)

Dodatkowe 7 milionów złotych dla przedsiębiorców i pracodawców z terenu Powiatu Kraśnickiego, dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

Jednym z działań rządu mających pomóc utrzymać miejsca pracy jest Tarcza Antykryzysowa, pakiet regulacji które mają wspierać przedsiębiorców, a także zapewnić ochronę pracownikom w obliczu kryzysu gospodarczego.

Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku oferuje kilka form wsparcia:

dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń przedsiębiorcom, którzy zatrudniają pracowników,

dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców, którzy są samozatrudnieni,

dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla organizacji pozarządowych na podobnych zasadach jak dla przedsiębiorców i pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy.

Na te zadania Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku otrzymał dodatkowe środki z Funduszu Pracy w wysokości 7 000,00 tys. zł.
Aktualnie Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku prowadzi nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy oraz wnioski o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, którzy są samozatrudnieni. Nabory na kolejne formy wsparcia adresowane do pracodawców uruchomione zostaną w najbliższym terminie.

W przypadku pytań zapraszamy do o kontaktu telefonicznego pod nr tel. 81 826 18 20, 81 826 18 15 lub za pośrednictwem email sekretariat@pup.krasnik.pl
Informacje dostępne są również na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce tarcza antykryzysowa.

Opublikowano: 16 kwietnia 2020 12:45

Zatrzymaj banner przewijany