14 kwietnia obchodzimy Narodowe Święto Chrztu Polski

Grafika Święto Chrztu Polski (link otworzy duże zdjęcie)

14 kwietnia obchodzimy Narodowe Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 roku. Ma ono upamiętniać wydarzenie, które legło u fundamentów państwa polskiego i jednocześnie skłaniać do wdzięczności, zadumy i zastanowienia się nad tym, co każdy z nas może dla dobra Ojczyzny zrobić.

W myśl przyjętej ustawy, 14 kwietnia ma być dniem narodowej refleksji nad dziedzictwem naszych ojców, nad odpowiedzialnością wszelkich władz państwowych, wszystkich obywateli i każdego z osoba za naszą Ojczyznę, za jej przyszłość i pomyślność

Święto powinno służyć inspiracji do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego. Ze względu na państwowy charakter, jesteśmy tego dnia zachęcani do wywieszenia biało-czerwonych flag.

Gorąco zachęcamy Państwa do podkreślenia ważności tego święta.

Opublikowano: 13 kwietnia 2020 08:04

Zatrzymaj banner przewijany