Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Grafika 80 Rocznica Mordu Katyńskiego (link otworzy duże zdjęcie)

Dzisiaj, 13 kwietnia, w całej Polsce obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To jedno z najsmutniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

W 1940 r. NKWD wymordowało blisko 22 tys. obywateli polskich wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę. Byli wśród nich wybitni oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, uczeni, artyści, lekarze, nauczyciele i prawnicy. Jednym słowem – elita naszego państwa.

Cześć Ich Pamięci !

Opublikowano: 13 kwietnia 2020 07:53