"Lubelskie Wspiera Uczniów"

Na zdjęciu Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uścisnął dłoń Staroście Kraśn (link otworzy duże zdjęcie)

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie ruszyła akcja wydawania sprzętu komputerowego dla uczniów wykluczonych cyfrowo, a wszystko w ramach akcji Zarządu Województwa Lubelskiego pod hasłem: "Lubelskie Wspiera Uczniów".

Dziś wczesnym popołudniem Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski przekazał 156 tabletów dla szkół z terenu Powiatu Kraśnickiego. Co ważne, tablety są wyposażone w kompletne oprogramowanie oraz bezpłatny dostęp do internetu na okres 3 miesięcy. Sprzęt jest sukcesywnie przekazywany starostom wszystkich powiatów województwa lubelskiego w celu rozdysponowania go na szkoły prowadzone przez powiaty i gminy według wykazów opracowanych przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego UMWL. Z pomocy skorzystają uczniowie klas 8 szkół podstawowych, klas maturalnych oraz inni najbardziej potrzebujący uczniowie.

Opublikowano: 09 kwietnia 2020 18:30

"Lubelskie Wspiera Uczniów"