Wyjątkowy czas Wielkiej Nocy

Grafika - Wielkanoc 2020 - Chrystus Zmartwychwstały (link otworzy duże zdjęcie)

Tegoroczne Święta Wielkanocne będą wyjątkowe. Wydarzenia z ostatnich tygodni jak i obecna sytuacja z pewnością są dla nas wszystkich bardzo trudne. Panująca w kraju epidemia oraz związane z nią ograniczenia i obostrzenia są dla nas, jako społeczeństwa, ogromnym wyzwaniem.

Dla wielu szczególnie ciężkie będą obchody zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, najważniejszego wydarzenia w kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego i Prawosławnego. Każdego roku rzesze wiernych gromadzą się w świątyniach by uczestniczyć w misterium paschalnym, przeżywając we wspólnocie wiernych mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Jacek Dubiel, Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku:
"To najważniejsze dla nas Święto będzie w tym roku bardzo trudne. Jak wszyscy wiemy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii, rząd wprowadził obostrzenia, które w znacznym stopniu uniemożliwiają wiernym uczestnictwo w liturgii Wielkiego Tygodnia. W trosce o zdrowie naszych najbliższych i nas samych powinniśmy na czas świąt pozostać w domach. Spędźmy je w gronie najbliższej rodziny, rozważając tajemnice Wielkiej Nocy w domowym zaciszu, uczestnicząc w nabożeństwach za pośrednictwem telewizji lub Internetu."

Na podstawie wydanego przez papieża Franciszka dekretu celebracja Triduum Paschalnego odbędzie się w kościołach bez fizycznego udziału wiernych, którzy będą mogli włączyć się w modlitwę podczas relacji na żywo.

Andrzej Rolla, Starosta Kraśnicki:
"Obecna sytuacja, to dla nas wszystkich sprawdzian. Poddane ciężkiej próbie są nasza wiara, cierpliwość, odpowiedzialność i solidarność. To w znacznej mierze od nas zależy jak poradzimy sobie z wyzwaniami jakie postawiła przed nami epidemia. Wierzę, że możemy im sprostać. Wierzę również, że tegoroczne Święta Wielkanocne skłonią nas do zacieśnienia więzi rodzinnych i wspólnego, jeszcze głębszego ich przeżywania.

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kraśnickiego!
        W imieniu Zarządu i Rady Powiatu życzę Państwu zdrowych, pełnych wiary i nadziei Świąt Wielkiej Nocy. Niech ten czas przyniesie wszystkim radość, pokój oraz wzajemną życzliwość, a Zmartwychwstały Chrystus stanie się źródłem wzmacniania ducha.

Zachęcam również do lektury nowego numeru Panoramy Powiatu Kraśnickiego. Z uwagi na sytuację w Polsce ukaże się on wyłącznie w wersji internetowej.

Opublikowano: 09 kwietnia 2020 12:24

Zatrzymaj banner przewijany