Poszukiwana "Kobieta gospodarna wyjątkowa"

(link otworzy duże zdjęcie)

Około tysiąc gospodyń wiejskich z Lubelszczyzny zgłosiło się do konkursu "Kobieta gospodarna wyjątkowa" organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

W niedzielę 8 marca swoje potrawy, produkty oraz wypieki przed komisją konkursową w Lublinie prezentowały panie z powiatów: lubelskiego,  opolskiego, puławskiego, ryckiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, a także kraśnickiego.

Główną ideą przedsięwzięcia „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” jest promowanie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny zarówno w aspekcie kulinarnym, jak również propagowanie sztuki ludowej jako istotnego elementu wzmacniającego poczucie tożsamości regionalnej mieszkańców.

Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Kraśnickiego towarzyszyli Wicestarosta Kraśnicki Andrzej Cieśla oraz Wójt Gminy Zakrzówek Józef Potocki.

Laureaci wyłonieni w półfinałach wezmą udział w finale, który zostanie rozstrzygnięty 2 maja w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na uroczystej gali połączonej z prezentacją laureatów. Dla zwycięzców wojewódzkiego finału przewidziane są cenne nagrody: za zajęcie I-go miejsca 3 000 zł, II-go miejsca 2 000 zł, III-go miejsca 1 000 zł oraz wyróżnienia po trzy w każdej z kategorii wynoszące 500 zł.

AW

Opublikowano: 09 marca 2020 11:10