Dni Kultury Rolnej w Urzędowie

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla z wystawcami podczas Dni Kultury Rolnej. (link otworzy duże zdjęcie)

Od 2 marca w sali Ośrodka Kultury w Urzędowie rozpoczęły się Dni Kultury Rolnej. Potrwają one do 4 marca.
Inaugurację Dni Kultury zaszczycił obecnością swoją Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla.

Co roku w lutym w Urzędowie spotykają się rolnicy, przedstawiciele różnych rolniczych instytucji, samorządowcy oraz firmy związane z rolnictwem.

Wydarzenie tradycyjnie poświęcone jest tematom związanym z rolnictwem. W tym roku, poruszona zostanie tematyka dotycząca m.in.  aktywnych źródeł dochodów w rolnictwie, uprawy i nawożenia owoców miękkich.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla wygłosił wykład pt. „Produkty regionalne narzędziem promocji obszarów wiejskich”.
Produkty regionalne mogą być ważnym elementem oddziaływania na potencjalnego klienta. Produkt taki współtworzy wizerunek obszaru, z którego się wywodzi i tym samym zachęca do odwiedzenia danego regionu, podnosi jego atrakcyjność przyczyniając się do promocji obszarów wiejskich.

Oprócz części teoretycznej w skład której weszły prelekcje, wykłady tematycznie związane z najnowszymi trendami dotyczącymi produkcji rolnej organizatorzy przygotowali również ciekawą część wystawienniczą, którą tworzyły stoiska z wydawnictwami rolniczymi,  lokalnym rękodziełem  ludowym, regionalnymi produktami spożywczymi, a także z produktami z gospodarstwa ekologicznego Cud Malina.

AW

Opublikowano: 02 marca 2020 11:30