Spotkanie z darczyńcami pomnika „Anioł Wolności”

Na zdjęciu Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Jagiełło, prof. Marian Surdacki przewodniczący Sp (link otworzy duże zdjęcie)

23 lutego w Ośrodku Kultury w Urzędowie odbyło się spotkanie z darczyńcami pomnika „Anioł Wolności”.

Monument „Anioł Wolności”  umiejscowiony jest na Rynku w Urzędowie. Wysoki na ponad trzy metry pomnik przedstawiający stojącą na wysokim cokole postać anioła z rozpostartymi skrzydłami w kształcie mapy Polski i z rozerwanym łańcuchem w rękach. Jego autorem jest rzeźbiarz Andrzej Krawczak.
Pomnik ma nieść uniwersalne przesłanie, upamiętniające zarówno walczących urzędowian jak i innych poległych za wolną ojczyznę.

Organizatorami spotkania byli Prof. Marian Surdacki, przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika w Urzędowie i Paweł Dąbrowski Burmistrz Urzędowa.

W spotkaniu uczestniczyły m.in. władze Powiatu Kraśnickiego m.in. Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Roman Bijak.

Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP w Urzędowie i Kapeli Janka.

AW

Opublikowano: 24 lutego 2020 11:29

Spotkanie darczyńców pomnika "Anioł Wolności"

Zatrzymaj banner przewijany