60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Moniakach

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla trzymający bukiet róż. (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 22 lutego 60-lecie działalności świętowało uroczyście Koło Gospodyń Wiejskich w Moniakach. Okrągły jubileusz istnienia Koła był okazją do wspomnień oraz podziękowań i gratulacji dla członkiń Koła, które nieprzerwanie od 60 lat zaangażowane są w upowszechnianie rodzimej kultury i tradycji.

Jubileusz rozpoczęła Przewodnicząca Koła, Wiesława Czapla witając zaproszonych gości. Ten wyjątkowy dzień uświetnili swym przybyciem : m.in. Dziekan Dekanatu Urzędowskiego, Proboszcz Parafii w Bobach ks. Kanonik Bogdan Kudelski, Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego-Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, asystent krajowy poseł do Parlamentu Europejskiego PiS Beaty Mazurek-  Szymon Osieleniec, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Kazimierza Chomy- Michał Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski.

Podczas uroczystości na ręce zasłużonych długoletnich Członkiń Koła wręczone zostały listy gratulacyjne oraz kwiaty i dyplomy uznania. Do gospodyń z popłynęły życzenia zdrowia, wytrwałości w działaniach służących rozwojowi wsi i pielęgnowaniu lokalnych zwyczajów i tradycji, a kolejne lata działalności były owocne w sukcesy oraz przynosiły zadowolenie z podejmowanych inicjatyw i przedsięwzięć.

Jubileusz upłynął w ciepłej, serdecznej atmosferze. Nie zabrakło smakowitego poczęstunku, radosnych tańców i śpiewów. Oprawę artystyczną zapewniła Kapela Janka.

AW, fot. Lech Dudziński

Opublikowano: 24 lutego 2020 08:33