Jubileusz 10- lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wilkołazie

Jubileusz 10- lecia działalności Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wilkołazie (link otworzy duże zdjęcie)

Orkiestra Dęta z Wilkołaza obchodziła jubileusz 10-lecia działalności.
W związku z tym warto w tym miejscu przypomnieć krótki rys historyczny Orkiestry.  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkołaza powstała w lutym 2010 roku. Pomysłodawczynią założenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wilkołazie była pani Janina Denis wraz ze swoim ojcem. Do prowadzenia zespołu inicjatorzy zaprosili pana Kazimierza Kołodzieja, który obecnie jest kapelmistrzem orkiestry. Grupa rozpoczynająca granie liczyła początkowo 14 uczniów, potem kolejne osoby zachęcone dużymi postępami swoich rówieśników dołączały stopniowo do orkiestry. Obecnie w zespole jest 22 osoby. Swoje próby orkiestra odbywa w Świetlicy Wiejskiej w Wilkołazie Drugim. Corocznie orkiestra bierze udział w licznych imprezach okolicznościowych o charakterze kulturalnym i religijnym na terenie gminy, powiatu i województwa.

15 lutego br.  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkołaza obchodziła jubileusz 10-lecia działalności. Nie obyło się bez podziękowań, gratulacji, życzeń, prezentów i urodzinowego tortu. Na tej pięknej uroczystości uhonorowani zostali założyciele, byli członkowie i wszyscy, którzy przez te lata pracowali na rzecz świetności orkiestry. Orkiestra odegrała utwór Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam gdzie byłem już".

16 lutego w niedzielę w kościele parafialnym w Wilkołazie odprawiona została Msza Święta w intencji Orkiestry. Podczas niej odbył się koncert jubileuszowy, którego wysłuchali Wicekurator Oświaty w Lublinie Eugeniusz Pelak, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wójt Gminy Wilkołaz Paweł Głąb, a także licznie przybyli na mszę mieszkańcy gminy.

Z pewnością ten piękny jubileusz pozostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom. Był to czas podziękowań osobom, które przyczyniły się do powstania i rozwoju orkiestry.

AW, fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Wilkołaza

Opublikowano: 18 lutego 2020 11:07