Wielki konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego!

Grafika Lubelskie Smakuj Życie (link otworzy duże zdjęcie)

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje konkursy m.in.  konkurs na najlepszą szarlotkę, konkurs na najlepsze potrawy, produkty, przetwory kulinarne z wykorzystaniem lubelskich jabłek, a także konkurs na najlepsze wyroby rękodzielnicze „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie”.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zgłoszenia do 2 marca 2020 r., a następnie zaprezentowanie swoich wyrobów przed Komisją Konkursową.  Etap powiatowy konkursu rozpoczyna się 8 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.
Ogłoszenie wyników konkursów na etapie powiatowym nastąpi bezpośrednio po ich zakończeniu. W czasie trwania eliminacji powiatowych na uczestników konkursu będą czekały atrakcje m.in. pokaz carvingu - rzeźbienia w owocach i warzywach, a także degustacja wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych.

Komisja konkursowa na etapie powiatowym wybierze autorów najlepszych prac i nagrodzi ich podczas Gali Finałowej „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, która odbędzie się 2 maja 2020 r. w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Nagrodzone podczas konkursów przepisy kulinarne wraz ze zdjęciami oraz zwycięska praca rękodzielnicza znajdą się w specjalnym pokonkursowym wydawnictwie.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminami konkursów.

•     Konkurs na najlepszą szarlotkę z wykorzystaniem lubelskich jabłek:

Karta zgłoszeniowa do pobrania.

•     Konkurs na najlepsze potrawy, produkty, przetwory kulinarne z wykorzystaniem lubelskich jabłek:

Karta zgłoszeniowa do pobrania.

•     Konkurs na najlepsze wyroby rękodzielnicze „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie”:

AW

Opublikowano: 14 lutego 2020 11:56