Światowy Dzień Chorego

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andzrej Rolla , Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku Michał Jedliński, a także (link otworzy duże zdjęcie)

Od roku 1993 Kościół katolicki 11 lutego obchodzi Światowy Dzień Chorego. Jest to niezwykle cenna inicjatywa Jana Pawła II, będąca odzewem na zgłaszane od wielu lat z różnych stron postulatów, aby przynajmniej jeden dzień w roku poświęcić w sposób szczególny tym, którzy fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z życia i oczekują naszej pomocy i wsparcia oraz ich opiekunom. W odpowiedzi na te głosy Ojciec Święty ustanowił w liście z 13 maja 1992 r. wspomniany Światowy Dzień Chorego. W tym roku jest on obchodzony już XXVIII raz.

Tradycją obchodów Światowego Dnia Chorego w powiecie kraśnickim stało się spotkanie z pacjentami w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kraśniku. Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla razem z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku Michałem Jedlińskim odwiedzili przebywających w szpitalnych oddziałach osoby chore, aby osobiście złożyć im życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i wręczyć upominki. Najmłodsi leczeni na Oddziale Chorób Dzieci i Młodzieży otrzymali maskotki, a starsi z Oddziału Kardiologii syropy na wzmocnienie.

AW

Opublikowano: 11 lutego 2020 10:39