Światowy Dzień Chorego

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andzrej Rolla , Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku Michał Jedliński, a ta (link otworzy duże zdjęcie)

Od roku 1993 Kościół katolicki 11 lutego obchodzi Światowy Dzień Chorego. Jest to niezwykle cenna inicjatywa Jana Pawła II, będąca odzewem na zgłaszane od wielu lat z różnych stron postulatów, aby przynajmniej jeden dzień w roku poświęcić w sposób szczególny tym, którzy fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z życia i oczekują naszej pomocy i wsparcia oraz ich opiekunom. W odpowiedzi na te głosy Ojciec Święty ustanowił w liście z 13 maja 1992 r. wspomniany Światowy Dzień Chorego. W tym roku jest on obchodzony już XXVIII raz.

Tradycją obchodów Światowego Dnia Chorego w powiecie kraśnickim stało się spotkanie z pacjentami w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kraśniku. Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla razem z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kraśniku Michałem Jedlińskim odwiedzili przebywających w szpitalnych oddziałach osoby chore, aby osobiście złożyć im życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i wręczyć upominki. Najmłodsi leczeni na Oddziale Chorób Dzieci i Młodzieży otrzymali maskotki, a starsi z Oddziału Kardiologii syropy na wzmocnienie.

AW

Opublikowano: 11 lutego 2020 10:39