Studniówkowy czas ...

Na zdjęciu młodzież tańcząca poloneza. (link otworzy duże zdjęcie)

Zanim uczniowie zasiądą do egzaminów maturalnych muszą najpierw zatańczyć poloneza. Styczeń to czas studniówek. Jak sama nazwa wskazuje to bal, który odbywa się na sto dni przed maturą. Mówi się, że jest to najważniejszy bal w życiu.
W sobotę, 8 lutego mogli się o tym przekonać uczniowie klas maturalnych z dwóch szkół średnich z powiatu kraśnickiego.

Studniówka Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku miała miejsce w Hotelu Janów w Borownicy. Życzenia uczestnikom balu, dotyczące zarówno samej imprezy jak i zbliżających się egzaminów złożyli Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Krzysztof Babisz, Dyrektor ZS nr 1 w Kraśniku Piotr Miecznikowski i Wicedyrektor Wioletta Skrzyńska.

Natomiast uczniowie  trzecich klas liceum oraz czwartych technikum z  Zespołu nr 3 w Kraśniku bawili się w Rezydencji w Szczerym Polu w Bystrzycy Nowej. Udanej zabawy życzyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel i dyrektor szkoły Anna Jabłońska-Ośka oraz przedstawicielka rodziców z komitetu studniówkowego Agnieszka Sulowska.

Tradycyjnie był polonez, piękne fryzury, stroje, wspaniała oprawa i oczywiście zabawa do białego rana.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :

ZS nr 1 w Kraśniku - fot. Grzegorz Jankowski

ZS nr 3 w Kraśniku - fot. Paweł Bieleń