„Europa z naszej ulicy”

(link otworzy duże zdjęcie)

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Fundacja Liberalna Edukacja już po raz trzeci zapraszają młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie „Europa z naszej ulicy”. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia, a nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych – zarówno technicznych, zawodowych, jak i liceów ogólnokształcących. Jego celem jest odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości. Ważnym elementem jest także rozwój kompetencji społecznych, dlatego do konkursu mogą zgłosić się tylko grupy – od 4 do 6 osób.

Forma jest dowolna. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, reportaż, słuchowisko, makieta, film, cykl artykułów prasowych lub inna dowolna forma – np. wywiady lub badania. Ważne, aby w przygotowanych pracach zawarte zostały elementy wspólnej europejskiej przeszłości, wspólnych tradycji, czy wartości.

Konkurs będzie przeprowadzony dwuetapowo – pierwszy to zgłoszenie pomysłów, które młodzież może zgłaszać do 13 grudnia. Następnie autorzy najwyżej ocenionych prac zostaną zaproszeni do drugiego etapu i przygotują projekt w zaproponowanej przez siebie formie.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia i szczegóły konkursu dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży pod linkiem http://bit.ly/Europa_z_naszej_ulicy_zgloszenia

Animacja promocyjna: http://bit.ly/Animacja_Europa_z_naszej_ulicy

Kontakt: Karolina Szymańska, email: pcyf@pcyf.org.pl, tel. 501 712 453