(link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 18 - 20 listopada 2019 roku w trzech gminach Powiatu Kraśnickiego odbyły się warsztaty „Zdrowy styl życia i jedzenia" dla uczestników projektu pn. „Czerwony guzik życia – aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 w ramach jego trwałości.

Warsztaty miały na celu uświadomienie konieczności prowadzenia zdrowego stylu życia. W tym celu wystarczy codziennie dbać o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną, odstawić używki, znaleźć czas na sen i odpoczynek, nauczyć się radzić ze stresem i regularnie wykonywać badania profilaktyczne.

Dzięki przestrzeganiu tych zasad zdrowego stylu życia można nie tylko poprawić ogólne samopoczucie, lecz także uniknąć rozwoju wielu chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia i wiele innych. Podczas spotkania zwrócona została także uwaga na temat prawidłowego przygotowywania posiłków - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym oraz na jakie niedobory witaminowe są narażone osoby w podeszłym wieku.

Opublikowano: 20 listopada 2019 08:58