Oficjalnie rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S19- obwodnicy Kraśnika

Symboliczne rozpoczęcie prac w w Słodkowie Drugim -oficjalnie rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S19 (link otworzy duże zdjęcie)

4 listopada w Słodkowie Drugim oficjalnie rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S19 - obwodnicy Kraśnika. Droga ekspresowa S19, czyli polska część międzynarodowego szlaku komunikacyjnego Via Carpatia, to priorytet obecnego rządu. Symbolicznego rozpoczęcia prac dokonali Wicepremier Jacek Sasin, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk,  Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, poseł na sejm RP Jerzy Bielecki, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Dyrektor Oddziału Lubelskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Czech, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, dyrektor konsorcjum Aldesa Constructiones Grzegorz Bednarski oraz  przedstawiciele konsorcjum Aldesa.

Wykonawcą obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi ekspresowej S19, która ominie miasto od strony wschodniej, jest firma Aldesa Construcciones Polska. Realizacja odcinka o długości 10 km będzie kosztowała blisko 32 mln zł.
W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, z rezerwą pod trzeci pas, a także węzły drogowe Kraśnik Północ i Kraśnik Południe. Powstaną także miejsca obsługi podróżnych, obwód utrzymania drogowego, a także drogi do obsługi ruchu lokalnego. Przewidziano również budowę obiektów inżynierskich oraz infrastruktury towarzyszącej, w tym urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu.
Kierowcy skorzystają z nowej trasy w 2021 r.

AW

Opublikowano: 05 listopada 2019 10:53