Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Wspólne zdjęcie osób nagrodzonych (link otworzy duże zdjęcie)

11 października 2019 r. w restauracji ,,Ludmiła” w Kraśniku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to wyjątkowa okazja do złożenia życzeń wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych, podziękowań za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kraśnicki.  Podczas uroczystości do zgromadzonych kilka słów skierowali: w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego – Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Małgorzata Siewierska – Lodowska, Wicekurator Oświaty w Lublinie Eugeniusz Pelak, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz prof. dr. hab. Jarosław Czerw – Przewodnicy Rady Powiatu w Kraśniku.

Listy gratulacyjne z rąk Starosty Kraśnickiego Andrzeja Rolli, Eugeniusza Pelaka – Wicekuratora Oświaty w Lublinie oraz  prof. dr. hab. Jarosława Czerwa – Przewodniczego Rady Powiatu w Kraśniku otrzymali:
   1. Pani Grażyna Jach z okazji otrzymania Medalu Komisji Edukacji Narodowej.
   2. Pan Kazimierz Malarczyk z okazji otrzymania Nagrody Ministra Edukacji Narodowej.
   3. Pan Ryszard Piórkowski z okazji otrzymania Nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Nagrodę Starosty Kraśnickiego z rąk Starosty Kraśnickiego Andrzeja Rolli, Wicestarosty Kraśnickiego Karola Rychlewskiego oraz prof. dr. hab. Jarosława Czerwa – Przewodniczącego Rady Powiatu w Kraśniku otrzymali:
    1. Pani Wioletta Skrzyńska.
    2. Pani Bożena Mozgawa.
    3. Pani Grażyna Stachyra.
    4. Pani Jolanta Łapa.
    5. Pani Edyta Skrzypiec.
    6. Pani Katarzyna Rząd.
    7. Pan Paweł Porębski.
    8. Pan Henryk Cybulak.
    9. Pani Irena Berdys.
    10. Pan Romuald Jarzyna.
    11. Pani Katarzyna Biegaj.
    12. Pani Katarzyna Duda.
    13. Pani Maria Gołąb.
    14. Pani Anna Kot.
    15. Pani Joanna Wnuk.

Ponadto Kapituła Medalu Starosty Kraśnickiego w uznaniu zasług dla Powiatu Kraśnickiego przyznała dwa Medale Starosty, które otrzymały:
1. Pani Izabela Mazur.
2. Pani Anna Wrześniewska.

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja. Uroczystość uświetnił koncert Jarosława Chojnackiego oraz zabawa z DJ-em.

ED.

Opublikowano: 15 października 2019 14:52