70-lecie ZS nr 3 w Kraśniku

70 -lecie ZS nr 3 w Kraśniku. Na zdjęciu Dyrektor ZS nr 3 w Kraśniku Aneta Jabłońska -Ośka, Wicesta (link otworzy duże zdjęcie)

Przemowy, gratulacje, szczere życzenia, łzy wzruszenia. Tego nie mogło zabraknąć podczas sobotnich uroczystości jakie miały miejsce w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Odbyła się tam uroczystość z okazji obchodów 70-lecia szkoły oraz III Zjazd Absolwentów.

Uroczystość rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku w intencji społeczności szkolnej, życząc młodzieży mądrych i właściwych wyborów, zaufania do Boga, a szczególnie wiary, nadziei i miłości. W oprawę liturgii słowa podczas mszy włączyli się uczniowie.Społeczność szkolna przekazała dary na ręce księdza proboszcza ks.Wiesława Rosińskiego.

Dalsze obchody jubileuszu odbyły się podczas uroczystego spotkania w szkole.
Podczas uroczystości Dyrektor ZS nr 3 w Kraśniku Aneta Jabłońska- Ośka podziękowała wszystkim obecnym za okazywany sentyment do szkoły. W szkole najważniejszy jest zawsze uczeń, duszą szkoły-nauczyciel, a jej dumą–absolwenci.
Dyrektor wyraziła podziękowanie dla nauczycieli, katechetów, pracowników administracji i obsługi, oraz rodziców za wspólne działanie dla dobra uczniów.
Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla wyraził uznanie dla osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych.

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Wicestarosta Kraśnicki Karol Rychlewski wręczyli na ręce Dyrektora ZS nr 3 w Kraśniku Anety Jabłońskiej- Ośki pamiątkową statuetkę oraz bon pieniężny.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie szkoły zaprezentowali część artystyczną.

Ostatnim punktem programu obchodów Jubileuszu 70-lecia Szkoły był uroczysty bal w Restauracji Ludmiła, na którym bawili się absolwenci, byli i obecni nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Przyjęcie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, lecz również sposobnością do prowadzenia rozmów towarzyskich, przywoływania przeżyć z lat szkolnych i dzielenia się wzruszeniami związanymi z Jubileuszem. Dzień ten pokazał, że są jeszcze „…miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”. Takim miejscem jest z pewnością Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku.
Rocznica 70-lecia szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów.

Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. Święto szkoły było wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych ze szkołą, a także przywołania w pamięci Tych, którzy odeszli. Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością.

Więcej zdjęć dostępnych na stronie www.facebook/powiatkrasnicki
AW

Opublikowano: 15 października 2019 11:05