Konkurs "Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019 roku" został rozstrzygnięty!

(link otworzy duże zdjęcie)

Laureatem konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019 roku zostało Starostwo Powiatowe w Kraśniku za realizowaną inwestycję "Rozbudowa Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku o warsztaty kształcenia praktycznego".

Podsumowanie tegorocznej edycji konkursu odbyło się podczas uroczystej gali w Białymstoku, w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

30 wybranych realizacji rywalizowało w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej.
Wyboru dziesięciu najlepszych projektów dokona skupiająca profesjonalistów ze świata administracji, samorządu i biznesu Rada Konsultacyjna.

Realizacja inwestycji „Rozbudowa Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku o warsztaty kształcenia praktycznego” obejmowała budowę budynku warsztatów kształcenia praktycznego przy istniejącym budynku szkoły, tj. hali warsztatowej i łącznika wraz z modernizacją/adaptacją pomieszczeń budynku szkoły po byłej świetlicy na potrzeby pracowni elektrycznych. Powstanie 15 pracowni w części nowo projektowanej oraz 3 pracownie elektryczne o różnych specjalnościach w części istniejącej budynku szkoły, które będą wspierać Zespół Szkół nr 3 o zawody: technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych. Zakupione zostaną sprzęt i wyposażenie pracowni. Dobór przedmiotowych zawodów poprzedzony został diagnozą potrzeb w zakresie szkolnictwa zawodowego, w szczególności zawodów, które są potrzebne na regionalnym rynku pracy.

Wartość I etapu projektu tej inwestycji to blisko 6 mln zł, z czego 3 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Konkurs miał za zadanie wskazanie inwestycji samorządowych i podległych im spółek, a także inwestycji infrastrukturalnych i prywatnych, biznesowych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców.

Nagrodę odebrali i złożyli podziękowania w imieniu Pana Andrzeja Rolli Starosty Kraśnickiego - dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pani Aneta Jabłońska-Ośka oraz kierownik warsztatów szkolnych Zespołu Szkół nr 3 Pan  Paweł Porębski.

Inwestycję tą wybrali czytelnicy PortaluSamorzadowego.pl.,  internetowe głosowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy za wszystkie głosy.

AW

Opublikowano: 11 października 2019 11:45