Uroczyste wręczenie promes przedstawicielom jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu kraśnickiego

(link otworzy duże zdjęcie)

10 października 2019 roku miała miejsce uroczysta zbiórka, podczas której wręczono promesy przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kraśnickiego na realizację zadania publicznego: „Dofinansowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych w 2019 roku”.
Dotację otrzymało 73 jednostki OSP z terenu powiatu, wartość dotacji wyniosła 5 000 zł dla każdej jednostki.

W uroczystości udział wzięli m.in. :
-Senator RP Grzegorz Czelej
– Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew,
– Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski,
– Starosta Powiatu Kraśnickiego Andrzej Rolla
– Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku mł. bryg. mgr inż. Tomasz Michalczyk

Dzięki otrzymanym środkom poszczególne jednostki OSP po nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej oprócz zadań związanych z pożarami, klęskami żywiołowymi czy innymi zagrożeniami, będą mogły realizować zadania  o charakterze społeczno-edukacyjnym.

AW

Opublikowano: 11 października 2019 10:47