Suples z dwoma medalami Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla i Prezes PZZ (link otworzy duże zdjęcie)

W miniony weekend na hali Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku w ramach XXVIII Międzynarodowego Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej rywalizowało ze sobą 328 kadetek i kadetów z 14 krajów m.in. z Kanady, Izraela, Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec i Polski. Nasi zapaśnicy z LUKS „Suples” Kraśnik zdobyli na imprezie dwa medale.

Sobota i niedziela upłynęły w Kraśniku pod znakiem zapaśniczej rywalizacji. Na uroczystym otwarciu zawodów, które odbyło się w sobotę po części walk eliminacyjnych,  obecni byli m.in.: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Suproń, Dyrektor KOWR w Lublinie Kazimierz Choma, zastępca dyrektora KOWR w Lublinie Anna Baluch oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kraśnik i Rady Miasta Kraśnik.

Gospodarz zawodów zdobył na turnieju 2 medale. W kategorii 110 kg srebro wywalczył Hubert Gajewski, natomiast w kat. 45 kg na III miejscu uplasował się Jakub Michalak.
Pozostali zawodnicy LUKS „Suples” Kraśnik musieli zadowolić się dalszymi lokatami:
9 miejsce: Bartłomiej Flis (kat. 45 kg).
10 miejsce: Wojciech Kurzyna (kat. 48 kg).
16 miejsce: Marcel Zając (kat. 45 kg).
22 miejsce: Eryk Michalak (kat. 60 kg).
25 miejsce: Mateusz Wojsław (65 kg).
27 miejsce: Rafał Śmiech (kat. 55 kg).
28 miejsce: Szymon Świderek (kat. 60 kg).

Opublikowano: 07 października 2019 14:02