XXXVIII Wojewódzkie Kraśnickie Spotkanie Pszczelarzy

(link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę 6 października odbyło się w Kraśniku XXXVIII Wojewódzkie Kraśnickie Spotkanie Pszczelarzy, które rozpoczęła odprawiona w kościele pw. św. Józefa Robotnika Msza Święta. Po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz przybyłych Pszczelarzy, delegacji ze sztandarami oraz lokalnych władz samorządowych do Centrum Kultury i Promocji, gdzie miała miejsce oficjalna część spotkania. W trakcie jej trwania, po przemówieniach wszystkich zaproszonych gości, nastąpił moment uhonorowania brązowymi, srebrnymi oraz złotymi odznakami Polskiego Związku Pszczelarskiego najbardziej zasłużonych Pszczelarzy.
Wszyscy obecni podczas wydarzenia mieli sposobność wymiany cennych doświadczeń, prezentacji najzdrowszych miodów oraz innych pszczelich produktów. Pszczelarze prowadzili rozmowy m.in. na temat hodowli pszczół i produkcji miodu nie tylko w swoim pszczelarskim środowisku. Swoją wiedzą mogli się oni podzielić z mieszkańcami, którzy z zainteresowaniem przybyli na rokrocznie odbywające się w naszym mieście spotkanie.
AG

Opublikowano: 07 października 2019 14:10