75-lecie Nadleśnictwa Kraśnik

(link otworzy duże zdjęcie)

Uroczystą Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Kraśniku Nadleśnictwo Kraśnik rozpoczęło tegoroczne obchody Dni Lasu. Piątkowe świętowanie przybrało podniosły charakter z uwagi na przypadającą w tym roku 75. rocznicę Nadleśnictwa.
W obchodach Dni Lasu uczestniczył Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, który wszystkim Leśnikom podziękował za stałą troskę o  przyrodę ojczystą. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że to właśnie dzięki pełnionej służbie pracowników Nadleśnictwa Kraśnik, nasze lasy stanowią piękne dziedzictwo naturalne Polski, są miejscem rekreacji i odpoczynku dla wielu ludzi.
Wiadomym jest, że swoją pracą Leśnicy chronią bogactwo przyrodnicze, przez co w społeczeństwie znajdują szacunek i uznanie. Wszystkim pełniącym tę służbę życzymy, by praca na rzecz lasu, przyrody i drugiego człowieka zawsze dawała satysfakcję i radość.
Obchody Dni Lasu, które mają miejsce w nadleśnictwach całego kraju, stanowią okazję do sadzenia nowych drzewek. Tak też było w piątek 4 października, kiedy w Punkcie Edukacyjnym Rudki posadzony został młody dąb. Zaproszeni do świętowania goście, mieli możliwość włączenia się do akcji sadzenia lasu, która w swej istocie przyczynia się do zazielenienia kraju.
AG

Opublikowano: 07 października 2019 09:30