Kraśnicki - malinowy powiat!

Konferencja poświęcona profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa”.

 (link otworzy duże zdjęcie)

27 września br. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się po raz dziesiąty konferencja poświęcona profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa”.


Starostwo Powiatowe w Kraśniku już od kilku lat prowadzi i włącza się w działania i inicjatywy mające na celu uświadomienie młodym kobietom jak ważna jest profilaktyka.

Główną bohaterką spotkania była Ida Karpińska – prezes i założyciel Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”, która korzystając ze swojego doświadczenia walki z rakiem szyjki macicy uświadamia inne kobiety jak zapobiegać tej chorobie.

Konferencja miała na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zrobienia bezpłatnie badania cytologicznego bez względu na wiek i zwrócić uwagę na potrzebę i ważność wykonywania badań cytologicznych oraz badań profilaktycznych.

AW

Opublikowano: 30 września 2019 12:34

Kategoria: Aktualności

Konferencja poświęcona profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa”.

Wyświetleń: 307

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.