Stypendia Starosty Kraśnickiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019

fot. Katarzyna Puczyńska (link otworzy duże zdjęcie)

27 września uczniowie z powiatu kraśnickiego odebrali stypendiaStarosty Kraśnickiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019.

Na wstępie uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać krótkiego występu Natalii Ćwik uczennicy Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku.

W wydarzeniu udział wzięli Kazimierz Choma – reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego, Andrzej Rolla  Starosta Kraśnicki, dr hab. Jarosław Czerw Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku wraz z Radnymi Rady Powiatu Kraśnickiego, Korol Rychlewski Wicestarosta Kraśnicki, Jacek Dubiel Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji Rady Powiatu w Kraśniku jednocześnie Przewodniczącego Komisji Stypendialnej, dyrektorzy szkół i placówek oświatowo – wychowawczych prowadzonych przez Powiat Kraśnicki, a także uczniowie i absolwenci szkół nagrodzonych Stypendium Starosty Kraśnickiego za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019 wraz z rodzicami i najbliższymi, wychowawcy uczniów nagrodzonych Stypendium Starosty Kraśnickiego.

Stypendia w wysokości 600 zł przyznano 220 uczniom. Były też dwie nagrody w wysokości 1000 zł, które otrzymał Michał Woźniak absolwent Technikum w Wólce Gościeradowskiej, finalista w XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna, a także  Adrian Rachoń absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku i finalista 42 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

Uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku stypendia wręczyli  Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, dr hab. Jarosław Czerw Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku oraz Piotr Miecznikowski Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku. Otrzymali je:

Kinga Szymańska
Bartłomiej Sulowski
Maria Kowalska
Kamil Kolaga

Uczniom z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku stypendia wręczyli Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Karol Rychlewski Wicestarosta Kraśnicki oraz  Grażyna Jach Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku. Otrzymali je:

Faustyna Martyniuk
Jakub Nierubca
Dominika Ślusarska
Mateusz Koślak

Uczniom z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku stypendia wręczyli Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Jacek Dubiel Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji oraz Aneta Jablońska – Ośka Dyrektor Zespołu Szkół nr  3 w Kraśniku. Otrzymali je:

Rafał Paluch
Robert Ul
Karolina Grzywacz
Ernest Krawczyk
Jakub Biss
Hubert Wróbel
Jakub Sokół
Tomasz Duda
Damian Gałkowski
Tomasz Stefaniak
Kacper Bielak
Arkadiusz Teresiński
Karolina Karamon
Alicja Jacniack
Sebastian Błaszczyk
Michał Rogala
Grzegorz Kołosiński
Mateusz Nieściur

Uczniom z Zespołu Szkół - CKZiU w Urzędowie stypendia wręczyli Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Jacek Dubiel Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji oraz  Agnieszka Resztak  Dyrektor Zespołu Szkół – CKZiU w Urzędowie. Otrzymali je:

Weronika Brzezińska
Emilia Kuropatwa
Grzegorz Szymczak

Uczniom z Zespołu Szkół w Annopolu stypendia wręczyli Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Jacek Dubiel Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji oraz   Zbigniew Siewierski Dyrektor Zespołu Szkół w Annopolu. Otrzymali je:

Olga Burda
Hubert Rybak
Magdalena Polak
Agata Lipiec
Patrycja Wcisło
Urszula Dors
Sylwia Trela

Uczniom z Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej stypendia wręczyli Andrzej Rolla Starosta Kraśnicki, Jacek Dubiel Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Promocji oraz Grzegorz Latawiec Dyrektor Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej. Otrzymali je:

Roksana Gajewska
Martyna Konopa
Anna Pierzchała
Paulina Wójcik
Aleksandra Zawisza
Alicja Kiliańska
Patryk Brodowski
Natalia Wójcik
Natalia Kilianek

Podziękowania zostały wręczone również wychowawcom, którzy przyczynili się do sukcesów naszych stypendystów.

Stypendium Starosty Kraśnickiego można będzie odbierać w kasie Starostwa Powiatowego w Kraśniku przy Al. Niepodległości 20 w dniu 2 października 2019 w godzinach 9.00 – 15.00.
Stypendium powinno być odbierane osobiście przez stypendystę lub w przypadku, gdy nie ma takiej możliwości przez osobę upoważnioną. Druk upoważnienia każdy stypendysta otrzymał w teczce z dyplomem.

AW, fot Katarzyna Puczyńska

Opublikowano: 30 września 2019 10:01