NIE nowotworom u dzieci - IX edycja

(link otworzy duże zdjęcie)

Program „NIE nowotworom u dzieci” w Polsce działa od 2005 roku i wypełnia lukę w badaniach diagnostycznych, dostępnych w ramach publicznej opieki nad dzieckiem. Fundacja posiada jedyny w Europie ambulans wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt USG. Zakres badań i program powstał pod kierunkiem krajowego konsultanta ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzego R. Kowalczyka, a specjaliści na pokładzie ambulansu to lekarze radiolodzy dziecięcy z certyfikatami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Program adresowany jest do dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat, a zakres badań to kompleksowe USG: tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.
W trakcie ośmiu edycji zostało przebadanych 2187 dzieci z terenu naszego powiatu w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W dniach 23-25 września 2019 roku przy Starostwie Powiatowym w Kraśniku przy Alei Niepodległości 20 przebadano 226 dzieci.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości. U każdego dziecka wykonano pełne badanie ultrasonograficzne węzłów chłonnych szyi, tarczycy, narządów jamy brzusznej a u chłopców dodatkowo moszny.

Serdecznie dziękujemy instytucjom i firmom, którzy wsparli społeczną inicjatywę na rzecz zdrowia najmłodszych: Zajazd „Marta” Pułankowice, Usługi cateringowe Beata Węgrzyn Kraśnik, Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Wdrożeniowe NABOR Kraśnik, Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, "Agma" Sprzedaż Materiałów Budowlanych Kraśnik, Cyclone Polska Kraśnik, F.H.U. "Wilkołaziak" Wilkołaz, P. H. Moto – Gama Kraśnik, P.H. „Top-Car” Sp. j. Kraśnik oraz samorządom: Gminie Wilkołaz, Dzierzkowice, Gościeradów, Szastarka, Kraśnik, Trzydnik Duży, miastu i gminie Urzędów oraz miastu Kraśnik.

Opublikowano: 26 września 2019 11:26

NIE nowotworom u dzieci - IX edycja