Pojechali w XXXIX Memoriale Kolarskim im. Józefa Kloca

Wręczanie nagród (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 15 września 2019 r. na terenie gminy Wilkołaz został rozegrany „XXXIX Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca”, którego organizatorami byli Klub Sportowy „Unia Wilkołaz”, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Urząd Gminy Wilkołaz. Celem wyścigu było oddanie hołdu tragicznie zmarłemu kolarzowi LZS Wilkołaz Józefowi Klocowi oraz popularyzacja kolarstwa jako czynnej formy wypoczynku.

Memoriał uświetnili swoją obecnością koledzy klubowi Józefa Kolca z terenu Gminy Wilkołaz, którzy zapalili na jego grobie symboliczny znicz. Nagrody dla uczestników wyścigu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Urząd Gminy.

W kategorii Junior chłopcy, która miała do pokonania 66,5 km trasy wyścigu (Wilkołaz Trzeci – Wilkołaz Dolny – Ostrów – Ewunin – Wilkołaz Dolny – Wilkołaz Drugi)  pierwsze i drugie miejsce zajęli:
    1. Radosław Kiraga – KS Pogoń Puławy.
    2. Jakub Kawula – Cywilno –Wojskowy Klub Sportowy „Resovia” Rzeszów.

W kategorii Junior młodszy chłopcy (dystans do pokonania: 56,5 km) najwyższe lokaty uzyskali:.
    1. Kacper Maciejuk – KS Pogoń Puławy.
    2. Jakub Ciepiel – KS Agros Zamość.
    3. Miłosz Siemieńczuk  – KS Agros Zamość.

W kategorii Młodzik dziewczęta i Młodzik chłopcy oraz Juniorka młodsza (trasa 35,5 km) najlepsi okazali się odpowiednio:
    1. Joanna Muskus – KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.
    2. Amelia Brożek  – KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.
    3. Otylia Grabarz  – KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.

1. Norbert Żuk – KS Agros Zamość.
    2. Mateusz Hajder  - KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.
    3. Karol Kawala  - KS Agros Zamość.

1. Malwina Mul – KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.
    2. Natalia Muskus – KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.

Jako ostatni na trasę wjechali stowarzyszeni w kategorii Masters w trzech grupach wiekowych, którzy mieli do pokonania dystans 46 km.

W kategorii Masters gr I najlepszy okazał się Łukasz Kuśmierz z Baran Cycling Team.

W kategorii Masters gr II zwyciężyli:
    1. Marek Procajło - Mayday Team Lublin.
    2. Michał Małysza  – Niezrzeszony Lekarska Grupa Kolarska Lublin.
    3. Marcin Makowski – Mayday Team Lublin.

W kategorii Masters gr IV trzy pierwsze miejsca zajęli:
    1. Ryszard Ścierka  – Niezrzeszony.
    2. Jerzy Dąbrowski – Niezrzeszony.
    3. Jerzy Jurecki – Niezrzeszony.

Zdobywcy najwyższych lokat otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody, które wręczali: Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Wójt Gminy Wilkołaz Paweł Głąb.
Memoriał zakończył się przejazdem niestowarzyszonych z Gminy Wilkołaz i powiatu kraśnickiego pod hasłem „Rowerem po zdrowie” oraz drużyn OSP z terenu gminy Wilkołaz -  „Rowerem do pożaru”.
      Wśród wszystkich uczestników przejazdu w poszczególnych kategoriach wiekowych  rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą główną rozlosowaną wśród biorących udział w przejeździe „Rowerem po zdrowie” był rower. Również wśród publiczności rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ogółem w całej imprezie wzięło udział ok. 160 osób.
Szczegółowe wyniki znaleźć można poniżej.

MS

Opublikowano: 16 września 2019 14:05