Bezpłatne badania USG dla dzieci

(link otworzy duże zdjęcie)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii społecznej na rzecz postępu w onkologii dziecięcej „NIE nowotworom u dzieci", która odbędzie się w dniach 23- 25 września już po raz dziewiąty w Powiecie Kraśnickim.

„NIE nowotworom u dzieci" to ogólnopolskie ultrasonograficzne badania przesiewowe dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości, także tych o podłożu onkologicznym. U każdego dziecka wykonywane jest pełne badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej oraz narządów w obrębie miednicy mniejszej i szyi.

Badania przesiewowe prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego ambulansu medycznego Fundacji Ronalda McDonalda, który przygotowany został specjalnie z myślą o programie badań ultrasonograficznych oraz prowadzonej w okresie letnim akcji krwiodawstwa. Ambulans umożliwia dotarcie z ofertą badań w pobliże miejsca zamieszkania dzieci.

Szczegóły na plakacie

Opublikowano: 11 września 2019 09:30