Kraśnicki - malinowy powiat!

Bezpłatne badania USG dla dzieci

 (link otworzy duże zdjęcie)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii społecznej na rzecz postępu w onkologii dziecięcej „NIE nowotworom u dzieci", która odbędzie się w dniach 23- 25 września już po raz dziewiąty w Powiecie Kraśnickim.

„NIE nowotworom u dzieci" to ogólnopolskie ultrasonograficzne badania przesiewowe dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.
Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości, także tych o podłożu onkologicznym. U każdego dziecka wykonywane jest pełne badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej oraz narządów w obrębie miednicy mniejszej i szyi.


Badania przesiewowe prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego ambulansu medycznego Fundacji Ronalda McDonalda, który przygotowany został specjalnie z myślą o programie badań ultrasonograficznych oraz prowadzonej w okresie letnim akcji krwiodawstwa. Ambulans umożliwia dotarcie z ofertą badań w pobliże miejsca zamieszkania dzieci.

Szczegóły na plakacieOpublikowano: 11 września 2019 09:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

powiat_nie_pdf.pdf [1.29 MB]

Wyświetleń: 254

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany