Szacowanie strat po nocnej nawałnicy

(link otworzy duże zdjęcie)

W nocy z poniedziałku na wtorek przeszła nad Powiatem Kraśnickim gwałtowna burza z gradem, która dokonała wielu zniszczeń. Towarzyszące jej silne porywy wiatru dały się we znaki rolnikom – zwłaszcza tym, którzy są w posiadaniu owocowych sadów. W Gminie Urzędów całkowitym zniszczeniom uległo 25 ha sadów, a około 150 ha zostało zniszczone w 30% - są to wstępne szacunki, jednak wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Poszkodowanych w wyniku nawałnicy sadowników odwiedził Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Starosta Powiatu Kraśnickiego Andrzej Rolla oraz Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski.
Władze zapewniły mieszkańców Powiatu Kraśnickiego o wsparciu finansowym po dokonanych w nocy z 12 na 13 sierpnia zniszczeniach.
AG

Opublikowano: 14 sierpnia 2019 13:32