Michał Biały brązowym medalistą Mistrzostw Polski

SKB w Międzygórzu (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 27 lipca w Międzygórzu odbył się XXVII Górski Bieg Śnieżnicki. Podobnie jak w poprzednich latach w ramach zawodów rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim. Trasa biegu seniorów wiodła z Międzygórza na Śnieżnik (1426 m n.p.m.). Jej długość wynosiła 9,7 kilometra, a przewyższenie 935 m. 12. miejsce open , 6. w Mistrzostwach Polski i II w kategorii K-20 zdobyła  debiutująca w biegach górskich Magdalena Wójcicka. W biegu panów przynależność do krajowej czołówki potwierdził Michał Biały (52:12) , który po pasjonującej walce na ostatnich 2 km po raz pierwszy sięgnął po medal na tym dystansie Mistrzostw Polski w biegach górskich. 10. miejsce zajął Kamil Młynarz (58:48), zaś III miejsce w kategorii M-20.

Tego samego dnia w Warszawie odbył się 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Wieczorem w stolicy rywalizowano na 5 i 10 km. Na krótszym dystansie pewne zwycięstwo odniósł Kamil Jastrzębski (14:27).

Z kolei Paweł Raczyński razem ze swoim zespołem z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zwyciężył w piątek w XX Maratonie Sztafet na terenie ośrodka Głębokie koło Międzyrzecza.

Opublikowano: 01 sierpnia 2019 10:07