Spławikowe Zawody Wędkarskie „WAKACJE Z WĘDKĄ”

(link otworzy duże zdjęcie)

28 lipca nad Zalewem w Kraśniku miały miejsce Spławikowe Zawody Wędkarskie „WAKACJE Z WĘDKĄ” dla dzieci i młodzieży zrzeszonej i niezrzeszonej, których organizatorem było Koło PZW Kraśnik Miasto.

Zmagania wędkarskie odbywały się w trzech grupach wiekowych: I grupa – od 5 do 8 lat II grupa – od 9 do 12 lat III grupa – od 13 do 16 lat. Wzięło w nich udział 47 zawodników.

Zawody otworzył Prezes Koła PZW Kraśnik Miasto Władysław Rebejko, który powitał wszystkich przybyłych gości, uczestników, opiekunów oraz sponsorów.

Dodatkową atrakcją był „Konkurs z Wiedzy Ekologiczno -Wędkarskiej” przeprowadzony przez Sekretarza Koła PZW Kraśnik Miasto Lidię Rebejko.

Na wędkarskim podium znaleźli się:
Grupa I (od 5 do 8 lat):
● I miejsce – Maja Baca z wynikiem 1 845 pkt.
● II miejsce – Filip Biłgorajski z wynikiem 1 485 pkt.
● III miejsce – Wiktor Barej z wynikiem 1 340 pkt.

Grupa II (od 9 do 12 lat):
● I miejsce – Angelika Skiba z wynikiem 2 455 pkt.
● II miejsce – Jakub Sądej z wynikiem 2 275 pkt.
● III miejsce – Maria Janczak z wynikiem 2 200 pkt.

Grupa II (od 13 do 16 lat):
● I miejsce – Antonii Jakubiak z wynikiem 950 pkt.
● II miejsce – Kacper Karczmarski z wynikiem 760 pkt.
● III miejsce – Maksymilian Brzana z wynikiem 445 pkt.

Goście specjalni z okolic Oszczowa i grupa osób niepełnosprawnych:
● I miejsce – Marcin Nizioł z wynikiem 765 pkt.
● II miejsce – Paweł Nizioł z wynikiem 710 pkt.
● III miejsce – Michał Rebejko z wynikiem 635 pkt

Statuetkę i nagrodę za największą złowioną rybę otrzymała Marcelina Paszkowska. Złowiła ona karasia złocistego o wadze 645 g.

Nagrody wręczyli Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Karol Rychlewski,  Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Krzysztof Babisz,  Przedstawiciel Okręgu PZW Lublin Krzysztof Krystecki.

W trakcie III Festiwalu  „W Krainie Lubelskich Ryb” Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył zawodnikom puchary.

Patronat nad Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi dla dzieci i młodzieży zrzeszonej i niezrzeszonej „WAKACJE Z WĘDKĄ” objął Starosta Kraśnicki  Andrzej Rolla.

AW

Opublikowano: 30 lipca 2019 09:37

Spławikowe Zawody Wędkarskie „WAKACJE Z WĘDKĄ”