III Festiwal „W Krainie Lubelskich Ryb”

(link otworzy duże zdjęcie)

III Festiwal „W Krainie Lubelskich Ryb” rozpoczęły nad Zalewem w Kraśniku zawody wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego dla dzieci oraz dorosłych.

Uczestnicy, którzy zawitali pod stanicę wędkarską nad Zalewem Kraśnickim mieli okazję skosztować pysznych potraw przygotowanych prze KGW z Bystrzycy, Studzianek i Sulowa. Znalazły się wśród nich potrawy z rybami, między innymi zupa rybna, pierożki z rybnym farszem, ale także inne dania, zarówno na słono, jak i na słodko. Wędzone i grillowane ryby przygotowali kucharze z Hodowli Ryb Zalesie.

Kulinarnym atrakcjom towarzyszyły animacje dla dzieci oraz występy artystyczne zespołów z Ośrodka Kulturyw Zakrzówku - „Błękitnych Korali” i „Och baby”, a także zespołu „Jawor”. O najmłodszych zadbali animatorzy z lubelskiej grupy ANIMA ART.

Najlepszym wędkarzom gratulacje złożyli między innymi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Radna Województwa Lubelskiego Anna Baluch, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik Piotr Janczarek.

Organizatorami III Festiwalu „W Krainie Lubelskich Ryb” byli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla i Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

AW

Opublikowano: 29 lipca 2019 12:48

III Festiwal „W Krainie Lubelskich Ryb”