XVII edycja Międzypowiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych

(link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę, 21 lipca w Polichnie Czwartej odbyła się XVII edycja Międzypowiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych.

Celem wydarzenia jest kultywowanie muzyki wykonywanej przez orkiestry dęte. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko wśród orkiestr biorących udział w festiwalu, ale również społeczności gminnej, powiatowej a nawet wojewódzkiej.

Podczas festiwalu wystąpili m. in.
1. Orkiestra Dęta GCK w Polichnie
2. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzyżewice
3. Orkiestra Dęta OSP z Kraśnika
4. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkołaza
5. Sławatycka Orkiestra Dęta
6. Orkiestra Dęta GOK Batorz
7. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej
8. Orkiestra Dęta OSP z Urzędowa
9. Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Niedrzwica Kościelna

Festiwal rozpoczął się uroczystym przemarszem orkiestr dętych z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się msza Św. Po zakończeniu liturgii uczestnicy festiwalu udali się na stadion sportowy w Polichnie gdzie zaczęła się oficjalna część imprezy.

Podczas festynu można było oddać krew w Krwiobusie, obejrzeć pokaz sprzętu strażackiego w wykonaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kraśnika, a także zobaczyć stoisko  Wojskowej Komendy Uzupełnień.

W trakcie imprezy koncerty zostały przerwane ze względów atmosferycznych.  Po burzy scena została ponownie ustawiona i  wystąpiła na niej wybitna piosenkarki od lat 70. obecna na polskiej scenie- Krystyna Giżowska, która wystąpiła w towarzystwie Julii Kurdziel i Ewy Białoń.

Gwiazdą wieczoru była wybitna piosenkarka Cleo. Podczas koncertu usłyszeliśmy najpopularniejsze utwory artystki „Za krokiem krok”, „My Słowianie”, „Zabiorę nas”. Gościnnie na scenie wraz  z gwiazdą wieczoru wystąpiła Julia Chmielsrska- uczestniczka programu The Voice of Poland, która była w drużynie Cleo. Razem zaśpiewały piosenkę „Łowcy gwiazd”.

Imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Organizatorami festiwalu byli Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Starosta Janowski Artur Pizoń, Gminne Centrum Kultury w Polichnie.

AW, fot. AK

Opublikowano: 22 lipca 2019 13:55