VI Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej

(link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielne popołudnie 21 lipca w Parku im. św. Jana Pawła II odbył się VI Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.

W uroczystościach wzięły udział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, Wójt Gminy Kraśnik Mirosław Chapski oraz zastępca dyrektora KOWR Anna Baluch.

Podczas festiwalu było można popróbować specjałów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, organizacje społeczne czy firmy, zajmujące się wytwarzaniem tradycyjnych produktów.

Podczas imprezy zagrali m.in. kapela ludowa z Gościeradowa, zespół Błękitne Korale z Zakrzówka oraz grupa Sabat z gminy Zamość. Swoje umiejętności prezentowała też grupa akrobatyczna "Amino".

Gościem specjalnym festiwalu był kucharz, prezenter telewizyjny i radiowy - Kevin Aiston. Podczas jego pokazu kulinarnego główną rolę odegrała kraśnicka malina.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

AW

Opublikowano: 22 lipca 2019 11:08