Kraśnicki - malinowy powiat!

Święto Policji w kraśnickiej Komendzie Policji

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dokładnie 100 lat temu 24 lipca 1919 roku ustanowiona została Policja Państwowa. Ten dzień obecnie obchodzony jest jako Święto Policji.


Z tej okazji 16 lipca odbyła się uroczystość w  Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku w trakcie której wręczone zostały nominacje policjantkom i policjantom kraśnickiej jednostki na wyższe stopnie policyjne. W tym roku było ich 31. Nominacje funkcjonariuszom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Radek Bąchór oraz Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku komisarz Jacek Dzikowski.


W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji  współpracujących na co dzień z policją, duchowieństwa, firm, przedsiębiorstw i zakładów pracy z terenu miasta, emerytowani funkcjonariusze policji, a także rodziny policjantów.


Kraśniccy funkcjonariusze wręczyli przedstawicielom samorządów i współpracujących instytucji  i firm specjalne, okolicznościowe medale z okazji 100-lecia powstania Policji państwowej.


Podczas uroczystości zaproszeni goście złożyli policjantom życzenia oraz podziękowali za ich służbę, której efektem jest wyraźny wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli.


Za poświęcenie na rzecz poprawy  bezpieczeństwa  dziękował starosta kraśnicki Andrzej Rolla: „Mieszkańcy naszego powiatu i naszego kraju w 98% czują się bezpieczni. To dzięki Waszej służbie czujemy się codziennie bezpieczni i jesteśmy rzeczywiście  bezpieczni.”

AW

Opublikowano: 17 lipca 2019 11:45

Kategoria: Aktualności

Święto Policji w kraśnickiej Komendzie Policji

Wyświetleń: 512

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.