Bezpłatne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla seniorów

(link otworzy duże zdjęcie)

31 lipca o godz. 15.00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla seniorów z powiatu kraśnickiego. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Miejscowości w których odbywają się szkolenia nie są przypadkowe. Warsztaty realizowane są w miastach, gdzie wypadków  z udziałem seniorów i  skutków śmiertelnych było najwięcej.

Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom oraz pieszym, jak zgodnie z zasadami  prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, ma wpływ na zdolność kierowania pojazdem, rowerem, a także jak bezpiecznie korzystać z drogi jako pieszy.

Lokalni policjanci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli skorzystać z bezpłatnego przeglądu, a także doposażyć go w światła i odblaski.

AW

Opublikowano: 16 lipca 2019 13:14