Michał Biały najlepszym Polakiem na Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski (link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę, 7 lipca br., w Szwajcarii rozegrano Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich stylem alpejskim. Rywalizacja odbyła się na 10-kilometrowej trasie w cieniu Matternhorn, z miasta Zermatt na szczyt Riffelberg (+1030/-45 m przewyższenia). Po raz drugi na imprezie tej rangi w biało – czerwonych barwach wystartował Michał Biały z SKB Kraśnik.
Michał na mistrzostwach poradził sobie bardzo dobrze – z czasem 1:00:55 zajął 49. miejsce, jednocześnie meldując się na mecie jako pierwszy z Polaków. Złotym medalistą został Brytyjczyk Jacob Adkin (53.21). Wśród pań złoto przypadło Szwajcarce Maude Mathys (1:00:18). Najlepsza Polka – Dominiak Stelmach – była 28. (1:09:13).

MS

Opublikowano: 11 lipca 2019 08:52