Rajd rowerowy Bicykliada

(link otworzy duże zdjęcie)

Już od wielu lat Starostwo Powiatowe w Kraśniku zachęca mieszkańców powiatu kraśnickiego do aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego wraz z Fundacją Baran Cycling organizuje cykl rajdów rowerowych pn. Bicykliada. W Dzierzkowicach odbyła się kolejna jej edycja, w której udział wzięło 202 rowerzystów. Cykliści mieli do wyboru 3 trasy: Mega o długości 48 km, Fan o długości 35 km oraz siedmiokilometrową trasę Family. W najdłuższej trasie wzięło udział 11 cyklistów, a wśród nich między innymi Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla. W trasie Fan uczestniczyło 72 osoby w tym grupa policjantów z nadkomisarzem Jackiem Dzikowskim na czele. Trasa Family cieszyła się największą popularnością, gdyż udział w niej wzięło aż 119 osób.

W tym dniu odbyło się również podsumowanie VI edycji powiatowego konkursu „Rower moich marzeń”. Laureatami zostali:
W kategorii przedszkola
1.    Błażej Koczacik – Przedszkole Miejskie nr 5 w Kraśniku – I miejsce
2.    Adam Kuś – Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku – II miejsce
3.    Piotr Biżek – Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szastarce – III miejsce
W kategorii szkoła podstawowa kl. I-III
1.    Hanna Suwała – Społeczna Szkoła Podstawowa w Kraśniku – I miejsce
2.    Anna Błaszczyk – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży – II miejsce
3.    Milena Ryć – Szkoła Podstawowa w Rudniku Szlacheckim – III miejsce
W kategorii szkoła podstawowa kl. IV-VII
1.    Julia Mitrut – Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy – I miejsce
2.    Mateusz Jedliński – Miejski Zespół Szkół w Annopolu – II miejsce
3.    Agnieszka Kuśmiderska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kraśniku – III miejsce
W kategorii szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna
1.    Martyna Wronka – Społeczne Gimnazjum im. 24. Pułku Ułanów w Kraśniku – I miejsce
2.    Paulina Czarnota – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kraśniku – II miejsce
3.    Adrian Kapica – Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku – III miejsce
Nagrody wręczyli Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Grzegorz Baran z Fundacji Baran Cycling.

Opublikowano: 03 czerwca 2019 12:45

Rajd rowerowy Bicykliada