Medalowe żniwa Fali

Zawodnicy Fali Kraśnik na podium (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 25 – 26 maja 2019 r. w Zamościu odbyły się tradycyjne zawody pływackie – Puchar Roztocza. W XIV edycji tej imprezy wystartowało 170 zawodników z 20 klubów. Rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych: dzieci 11 lat i młodsi, młodzicy 12-13 lat i open.  Najwięcej medali ze wszystkich startujących klubów, bo aż 46, wywalczyli zawodnicy UKP „Fali” Kraśnik.

Nasi pływacy wywalczyli 12 złotych, 17 srebrnych i 17 brązowych krążków. Tak wielka liczba zdobyczy wzięła się również z tego, że niektórzy zawodnicy w jednym starcie zdobywali po dwa medale, bowiem plasowali się na podium w dwóch kategoriach wiekowych (np. w kat. 12-13 lat i kat. Open). Medale dla kraśnickiej „Fali” zdobyli: Maja Ryfka (7 medali: 3 złote, 3 srebrne i brązowy), Anna Wilk (6 medali: 3 złote i 3 srebrne), Amelia Wysocka (6 medali:  3 złote, srebrny i 2 brązowe), Gabriela Surowiec (4 medale: 3 srebrne i brązowy), Jolanta Kwietniewska (3 medale: srebrny i 2 brązowe), Anna Wąsik (2 medale brązowe), Błażej Paszkowski (6 medali: 3 złote i 3 srebrne), Wojciech Siekaczyński (4 medale: 1 srebrny i 3 brązowe), Dawid Dzięgielewski (3 medale: 2 srebrne i brązowy), Marcel Wilk (3 medale srebrne) i Gabriel Świca (2 medale brązowe). Taka liczba zdobytych medali spowodowała, że aż „zaroiło się” od kraśnickich pływaków we wszelkich klasyfikacjach. Wśród najlepszych delfinistek III miejsce zajęła J. Kwietniewska (kategoria 11 lat i młodsi). Klasyfikację najlepszych grzbiecistek 12-13 lat zwyciężyła Maja Ryfka (jednocześnie zajęła II miejsce w kat. Open), druga była G. Surowiec i  A. Wąsik. Wśród kraulistek 12-13 lat zdecydowanie dominowała A. Wysocka (jednocześnie wywalczyła III miejsce w kat. Open), a najlepszą żabkarką 12-13 lat została A. Wilk (jednocześnie zajęła II miejsce w kat. Open). Wśród chłopców na podium klasyfikacji stylowych stanęli: M. Wilk (III miejsce w klasyfikacji delfinistów 11 lat i młodsi), B. Paszkowski (najlepszy grzbiecista 12-13 lat i jednocześnie II miejsce w kat. Open), W. Siekaczyński (III miejsce wśród grzbiecistów 12-13 lat), G. Świca (III miejsce wśród najlepszych żabkarzy 11 lat i młodsi) oraz D. Dzięgielewski (II miejsce wśród najlepszych żabkarzy 12-13 lat). W najważniejszej klasyfikacji  najlepszych zawodników bez względu na styl (tzw. Puchar Roztocza) wśród zawodniczek 12-13 lat zwyciężyła A. Wysocka, a M. Ryfka zajęła III miejsce.

Teraz przed zawodnikami „Fali” najważniejsze imprezy sezonu letniego. Za dwa tygodnie swoje mistrzostwa rozegrają dzieci 10 i 11 lat oraz młodzicy 12 lat. Tydzień później w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartują młodzicy 13 lat. Pod koniec czerwca rozegrane zostaną Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, a w lipcu odbędzie się seria Mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów we wszystkich kategoriach wiekowych.

MS

Opublikowano: 29 maja 2019 13:59